www.České-Budějovice.cz

Už nemůžeme říci, že jsme to nemohli vědět

Čt07022020

Last update09:11:44

Back Kauzy AJG Hluboká nad Vltavou Alšovka prohrála soud s bývalou mluvčí

Alšovka prohrála soud s bývalou mluvčí

  • PDF

Ivanu Johnovou propustila galerie neoprávněně.

Ivana Johnová, bývalá mluvčí Alšovy jihočeské galerie (na snímku vlevo), vyhrála v pondělí soudní při, v níž galerii zažalovala kvůli tomu, že ji propustila pro nadbytečnost a vzápětí na její místo přijala novou pracovnici.

Autor: Deník/ Václav Pancer

Alšova jihočeská galerie (AJG) prohrála spor se svou bývalou mluvčí a produkční Ivanou Johnovou. Dnes již rovněž bývalý ředitel AJG Lubomír Bednář ji v roce 2008 propustil pro nadbytečnost, ale vzápětí na její místo přijal novou pracovnici. Okresní soud v Českých Budějovicích v pondělí rozhodl, že výpověď je neplatná, a dal tak za pravdu Johnové, která na AJG podala žalobu.

 

„K faktické organizační změně nedošlo. Na to pracovní místo byla přijata jiná osoba a ta v podstatě vykonávala to samé, co žalobkyně,“ odůvodil rozhodnutí senátu jeho předseda Vladimír Košta.

 

Obě strany si mohou podat do 15 dnů odvolání ke Krajskému soudu. Johnová by se do galerie chtěla vrátit. „Teď jsem spokojená. Měla jsem tu práci ráda a ráda bych se tam vrátila, to je důvod, proč jsem šla k soudu,“ reagovala Ivana Johnová.

 

Jak se zachová samotná galerie, je zatím nejisté. Bednář v dubnu po výsledcích auditu odstoupil a Petr Berkovský, který je dočasně pověřen řízením, je v prohlášeních opatrný. „Já jsem odsouzen do role němého svědka, ta věc je na právnících. Až budu vědět víc, tak se vyjádřím,“ řekl Berkovský.

 

Více informací k celé kauze přinese Deník ve svém středečním vydání.

Autor:

Václav Koblenc

Komentářů
Alšovka prohrála soud s bývalou mluvčí
Erektilní dysfunkce 2014-09-29 06:02:21

viagra

http://levitra.shop1.cz/
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.23 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."